Szukasz nowych metod rekrutacji? Innowacyjne rozwiązania czekają na Ciebie

Szukasz nowych metod rekrutacji? Innowacyjne rozwiązania czekają na Ciebie

Czy przeniesienie rekrutacji do mediów społecznościowych na wszystkich jej etapach stanie się kluczem do  sukcesu w procesie uzupełnienia zasobów ludzkich? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o nowych metodach rekrutacyjnych.

Rynek pracy wciąż potrzebuje wykwalifikowanych pracowników. Wiele firm ma        z tym problem, ponieważ nie wie, jak pozyskać kompetentnych pracowników. Standardowe metody rekrutacyjne nie wystarczają, a kandydaci, którzy odpowiadają naszym kryteriom nie są zainteresowani ofertą pracy. Stopień pozyskiwania pracowników rośnie, a konkurencja między agencjami staje się coraz większa.

W ostatnich latach możemy zaobserwować, że tradycyjne metody rekrutacyjne nie są skuteczne. Ogłoszenia umieszczane w internecie , udział i promocja firmy na targach pracy to często za mało, by znaleźć najlepszych pracowników. W celu  efektywnego pozyskiwania nowych pracowników należy stworzyć profil swojej firmy w internecie, szukać kandydatów na portalach społecznościowych takich jak LinkedIn czy Facebook. Pomyśl, że potencjalni kandydaci aktualnie nie poszukują nowego zatrudnienia, ale może przedstawienie im interesującej oferty pracy skłoni ich do zmiany decyzji. Specjaliści do spraw rekrutacji powinni  stworzyć swój efektywny profil. Posiadanie biznesowego konta jest niezbędne, by być autentycznym w kręgu biznesowym.

Warto podążać za przedstawicielami generacji Y i Z, którzy chętnie czytają blogi, oglądają filmiki, są aktywni w mediach społecznościowych. Dzięki naszej aktywności w social mediach zwiększamy swoje szanse na osiągnięcie celu. Każda firma dbająca o profesjonalny wizerunek powinna tam być, bo jak na razie jest to najlepszy  środek komunikacji.

Dzięki profilom kandydatów znajdujących się na platformach, możesz dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu zawodowym, kompetencjach i  pasjach. Możesz też nawiązać bezpośredni kontakt z tzw. „uśpionymi” kandydatami. Oznacza to, że może Twoja oferta pracy zaciekawi osobę, która zdecyduje się na zmianę pracy.

Warto być aktywnym, dołączać do grup absolwentów szkół wyższych na Facebooku
i LinkedIn, czytać specjalistyczne blogi i przeglądać tematyczne strony internetowe. Pamiętaj, że Twoim celem jest znalezienie najlepszych kandydatów, a to wymaga cierpliwości!

Jeśli udało Ci się znaleźć idealnego kandydata zastanów się, co będzie następnym krokiem, by tego kandydata zachęcić do pracy. Możliwe, że niekoniecznie dotarłeś do profilu osoby, która już dziś chce zmienić pracę. Często po zlokalizowaniu odpowiedniego kandydata rozpoczyna się proces kontaktowania i podejmowania decyzji. Nie zawsze nawiążesz kontakt  za pośrednictwem poczty e-mail, czy mediów społecznościowych. Czasami musisz po prostu zadzwonić i przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną telefonicznie. Przyjrzyj się również doświadczeniu zawodowemu takiej osoby .

Nowym  zjawiskiem jest to, że pokolenie Y nie jest wystarczająco związane
z  miejscem swojej pracy. Może to być Twoją przewagą albo przekleństwem. Twoim zadaniem jest zachęcenie kandydata do Twojej oferty pracy, dlatego warto sięgać po nowe metody rekrutacyjne, które pozwolą Ci znaleźć tych „Najlepszych” .

Czy przeniesienie rekrutacji do mediów społecznościowych na wszystkich jej etapach stanie się kluczem do  sukcesu w procesie uzupełnienia zasobów ludzkich? To Ty musisz to sprawdzić .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.