Rekrutacja najlepszych kandydatów

Rekrutacja najlepszych kandydatów

Zajmujesz się profesjonalnie pozyskiwaniem i selekcją pracowników? Masz za zadanie wybrać najlepszych? Potrzebujesz doświadczonych pracowników do firmy zgodnie
z oczekiwaniami klienta? Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się, że rekrutacja może być prostsza niż myślisz.

Poważnym problemem, z którym borykają się agencje rekrutacyjne jest brak kandydatów do pracy. Od początku roku 2018 wzrasta udział zawodów deficytowych,
a kandydatów chętnych do pracy jest coraz mniej. Obecnie na rynku działa bardzo dużo agencji specjalizujących się w pozyskiwaniu i selekcji pracowników. Konkurencja jest duża. Jak więc wyróżnić się na rynku w pozyskiwaniu kandydatów? Jednym z problemów, przed którym stoją specjaliści jest rekrutacja Pokolenia Y, ponieważ kandydat ma większą możliwość wyboru pracy, niż dotychczas. Badania dowodzą, iż obecnie kandydat sprawdza co najmniej pięć stanowisk pracy i odnotowuje równocześnie informacje o wynagrodzeniu.

Dlaczego tak trudno zrekrutować najlepszych kandydatów? Skupmy się na rozwiązaniu, jak skutecznie  rekrutować pracowników.

Kim są kandydaci, których chciałbyś zatrudnić? Zacznijmy od początku. Zanim opublikujesz ogłoszenie o pracę, musisz przemyśleć wymagania jakimi chcesz się kierować
w wyborze pracownika i stworzyć profil kandydata, którego chcesz zatrudnić. Pamiętaj aby nie myśleć szablonowo!!

Zanim zaczniesz szukać kandydatów na portalach poświęconych poszukiwaniu pracy, skorzystaj z bazy danych, w których być może znajduje się wiele CV spełniających Twoje oczekiwania. A może szukasz kandydatów pełnych pasji? Znajdziesz ich na  portalach społecznościowych , forach internetowych i blogach!

Videoprezentacja

CV w formie video to nowy sposób aplikowania na wymarzone stanowisko.
W krótkim filmie kandydaci mogą zaprezentować swoją osobę i dokonania zawodowe. Videoprezentacje zdobywają coraz większą popularność.

Sieci takie jak Google i Facebook  promują videoprezentacje kandydatów, jak również krótkie filmiki przedstawiające specyfikę firmy. Należy pamiętać, że pierwsze wrażenie  jest najważniejsze, a jego efekt trwa długo. CV w formie video może pełnić rolę pierwszego spotkania kwalifikacyjnego. Do nagrania filmu należy się dobrze przygotować. Aby to zrobić, warto pamiętać o kilku zasadach. Używajmy prostych i krótkich zdań. Inaczej nasz odbiorca przestanie nas słuchać. Dozwolone jest zastanawianie się nad doborem słów, a nawet odrobina niepoprawności- odbiorca powinien mieć wrażenie, że nasz przekaz powstał specjalnie dla niego i jest autentyczny. Receptą na stworzenie dobrego wrażenia jest ukierunkowane spojrzenie i uśmiech. Należy zacząć od tego, co najważniejsze i przedstawić się w punktach.

Znaczenie firmy na rynku

Kandydat powinien mieć możliwość znalezienia jak najwięcej informacji na temat Firmy i przyszłego pracodawcy. Ważne jest tworzenie  i aktualizowanie profilu firmy
w mediach społecznościowych.

Nowoczesne metody rekrutacji i selekcji pracowników ułatwiają optymalizację procesów HR. Baza danych pozwala na ułatwienie procesów rekrutacyjnych i znalezienie odpowiednich kandydatów.

Istnieje wiele sposobów rekrutacji kandydatów. Jeśli poszukujesz wyjątkowych pracowników musisz uzbroić się w cierpliwość. Ważna jest kreatywność, innowacyjność w działaniu. Standardowa rekrutacja nie wystarczy, by znaleźć odpowiedniego kandydata. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zaprezentujesz ofertę pracy.

 

Życzymy powodzenia w procesach rekrutacyjnych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.