Pozwól Twojemu profilowi zawodowemu pracować za Ciebie!

Jeszcze do niedawna, znajdowaliśmy ogłoszenia o prace w prasie, lecz wraz z postępem technologicznym, zaczął się zmieniać proces rekrutacyjny. Oferty pracy zamiast w gazetach, zaczęły pojawiać się w Internecie. Obecnie powstało wiele portali oferujących przestrzeń gdzie, pracodawca może dodać ogłoszenia o prace. Trendy się zmieniają i rekruterzy często sami szukają osób w sieci, którzy nadają się na dane stanowisko. Jest to możliwe dzięki portalom oferującym utworzenie profilu zawodowego dla ludzi poszukujących pracy. Najpopularniejszym źródłem kandydatów jest obecnie LinkedIn, gdzie możemy się chwalić swoimi osiągnieciami zawodowymi, kompetencjami oraz doświadczeniem.

Oczywiście LinkedIn nie jest jedynym rozwiązaniem, a rekruterzy lubią mieć wszystko w jednym miejscu. W odpowiedzi na wymagania rekruterów powstał Talinkme – międzynarodowy portal pracy działający jako siec łącząca kandydatów i rekruterów. Daje on możliwość utworzenia profilu zawodowego w bardzo prosty i szybki sposób (poprzez wrzucenie swojego CV – system automatycznie pobierze dane i uzupełni profil, lub poprzez utworzenie konta na podstawie Twojego profilu z LinkedIn).

Dlaczego Twój profil zawodowy jest tak ważny?

Pracodawcy na Talinkme oprócz możliwości publikowania darmowych ofert pracy, mają także system przeszukujący sieć w celu znalezienia idealnych kandydatów do pracy. Kandydaci są wyszukiwani na podstawie umiejętności wpisanych w Twoim profilu, potrzebne do rekrutowanego stanowiska.

Co jeśli cenisz sobie prywatność lub nie chcesz aby Twój szef wiedział, że rozglądasz się za inną praca? Istnieje możliwość utworzenia anonimowego profilu, to Ty decydujesz jakiej firmie chcesz udostępnić Twoje dane personalne – firma dopóki nie otrzyma zgody od Ciebie, widzi tylko wpisane kompetencje.

Wybierz czy chcesz aktywnie aplikować na oferty pracy, czy wolisz wypełnić swój profil zawodowy i czekać na odzew od zainteresowanego pracodawcy.

Zarejestruj się na Talinkme

W razie pytań zachęcam do kontaktu

 

Paweł Dziedzic

E-mail: pawel.d@ira-net.com
Telefon: +48 533 991 084

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.